Új akciót indít a MOHU, egymillió ingyen kukát oszt ki a lakosságnak

Új akciót indít a MOHU, egymillió ingyen kukát oszt ki a lakosságnak

A MOHU, a szelektív hulladékgyűjtést ösztönző programja keretében, országszerte több mint egymillió kukát oszt ki a lakossági ügyfelek számára olyan területeken, ahol a papír-műanyag-fém hulladékok gyűjtése eddig zsákokban történt, illetve ott, ahol a konyhai élelmiszer-hulladékok gyűjtése elindul. A vállalat ingyen biztosítja az eszközöket, amelyeket a területi szolgáltatók juttatnak el a háztartásokhoz.

Súlyos pénzeket találtak a magyar kukákban, egyre többen szereznek így mellékest

Súlyos pénzeket találtak a magyar kukákban, egyre többen szereznek így mellékest

Az újrahasznosítható palackok visszaváltása egyre népszerűbb Magyarországon, különösen a rászorulók körében. A közterületi szemetesekből gyűjtött palackokból akár napi 30-50 ezer forintot is megkereshetnek azok, akik időt és energiát szánnak erre. A visszaváltható palackok forgalmazására és visszaváltására vonatkozó rendszer júliusi bevezetése óta sokan, különösen hajléktalanok, fedezték fel ezt a pénzszerzési lehetőséget.

Egy káosz a szelektív hulladékgyűjtés? - Részletes

Egy káosz a szelektív hulladékgyűjtés? - Részletes "szemét kisokost" tett közzé az MNB

Jelenleg az Európai Unió tagországaiban fejenként átlagosan 500 kg szemetet termelünk évente, ami napi szinten közel 1,5 kg-ot jelent. Ez a magas szám abból ered, hogy sok fogyasztási cikkből lesz hulladék egy háztartásban, a legjellemzőbb, hogy megunjuk őket, nem használjuk más célra, nem ajándékozzuk el, nem cseréljük el, ha pedig elromlik, megsérül, nem javíttatjuk meg őket. A körforgásos gazdaság viszont épp arról szól, hogy minél több fogyasztási cikket a körforgásban tartsunk, ezáltal kevesebb új gyártás generálva. Az MNB összegyűjtötte, hogy az egyes szelektív hulladék fajtákba pontosan milyen tárgyak tartoznak. Vagyis, ha már valamit muszáj kidobni, és azt szelektíven tesszük, akkor azt úgy tegyük, hogy legyen is értelme.

Nőtt a szelektíven gyűjtött hulladék aránya Magyarországon

Nőtt a szelektíven gyűjtött hulladék aránya Magyarországon

Nőtt az elkülönítetten gyűjtött települési hulladék aránya tavaly, és az elszállított szemét csaknem negyede hasznosult újra - derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) összefoglaló kiadványából, amely a települések infrastrukturális ellátottságának 2018-as állapotát mutatja be.

Rekordot döntöttek a magyarok szelektív hulladékgyűjtésben

Az elmúlt évek stagnáló eredményeit követően az idén várhatóan eléri majd a rekordnak számító 23%-ot az újrapapír alapanyagnak számító tejes- és gyümölcsleves kartondobozok visszagyűjtési aránya. Ez ugyanakkor továbbra is érdemben elmarad az uniós átlagtól, hiszen az EU tagállamaiban ennek átlagos értéke már 48% - közölte az Italos Karton Környezetvédelmi Egyesülés (IKSZ), amely szerint a cél az, hogy 2025-re 30%-ra növekedjen a hulladékfajta visszagyűjtése.

Összeomlás felé tart a hulladék-újrahasznosítás rendszere, teljes újratervezés kell

Az évtizedekig sikeresnek tűnő globális szelektív hulladék gyűjtési és -újrahasznosítási rendszer súlyosan megrendült idén, miután a korábban a legnagyobb papír- és műanyaghulladék-vásárlónak számító Kína 2018 elejétől elutasította, hogy a Nyugat szemétlerakója legyen. A szállítmányok előtt pedig egyre több más ázsiai ország is sorra lezárja le határait. A fejlemények ébresztőt jelenthetnek a világnak, rávilágítva arra, hogy az újrahasznosítási rendszer eddig igazából nem működött megfelelően, ezért rendszerszintű változásokra van szükség.

Új komposztáló telepek létesülnek Magyarországon

A komposztálási kapacitás növekedése várható Magyarország több településén. A rendszerfejlesztés keretén belül egyebek mellett Dunaújváros, Polgárdi, Oroszlány, Dömsöd, valamint Cegléd bővítheti ki hulladékgyűjtési rendszerét.

Baj van a szelektív hulladékgyűjtéssel Magyarországon

Fennáll a veszélye, hogy Magyarország nem éri el 2020-ra az 50 százalékos hulladék-újrahasznosítási célt az Európai Bizottság szerint. A testület ezért intézkedéseket javasol 14 tagállamnak, köztük Magyarországnak a hulladék-újrahasznosítási célok elérése érdekében.

Földgázzal hajtott teherautók állnak forgalomba Budapesten

A házhoz menő szelektív hulladékgyűjtési rendszer bevezetésével együtt az FKF Zrt. három darab új, sűrített földgázzal (CNG) hajtott, hulladékgyűjtő edényeket szállító járművet helyez forgalomba. A zárt ponyvás, emelő hátfalas IVECO Eurocargo MLC 110 EL20 típusú járművek a jelenleg érvényben lévő legszigorúbb, Euro 5-ös és EEV környezetvédelmi normáknak megfelelő motorokkal érkeznek Budapestre.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.